وبلاگ

سیستم شستشوی CIP | شستشوی جداره‌ی داخلی

سیستم شتسشوی داخلی

سیستم شستشوی CIP به معنای تمیز کردن در محل (Clean in Place) است. این سیستم، تمیز کردن خودکار بدون جدا کردن تجهیزات تولیدی در محل، به عنوان مثال در صنعت نوشیدنی و مواد غذایی را توصیف می کند. سیستم های CIP را می توان برای حذف رسوبات و آلودگی های مربوط به تولید از مخازن تا سیستم های لوله کشی استفاده کرد. در این فرآیند، قسمت هایی که باید تمیز شوند در یک مدار به سیستم CIP متصل می شوند.

این سیستم بر اساس کاربرد شوینده های تخصصی و اقدامات مکانیکی برای پاکسازی موثر تجهیزات و زیرساخت ها عمل می کند. این روش شامل مجموعه ای از مراحل دقیق و هماهنگ است که ضمن حفظ یکپارچگی تجهیزات، پاکسازی کامل را تضمین می کند. سیستم‌ های CIP مجهز به کنترل‌ کننده‌ های قابل برنامه ‌ریزی (PLC) هستند که فرآیند پاکسازی را تسهیل کرده و  دقت و تکرارپذیری را افزایش می ‌دهند. علاوه بر این، استفاده از دستگاه‌های اسپری با موقعیت استراتژیک پوشش کامل سطوح داخلی را تضمین می‌ کند و جایی برای تکثیر میکروب یا تجمعات باقی نمی‌ گذارد.

این فرآیند ممکن است مستلزم گردش محلول‌های تمیزکننده در دماهای بالا برای تسریع حذف ناخالصی ‌های آلی و آلاینده‌ های میکروبی باشد. پس از آن، یک شستشوی کامل برای از بین بردن هر گونه مواد پاک کننده باقیمانده انجام می شود، بنابراین از بین بردن همه منابع احتمالی آلودگی تضمین می شود.

 

سیستم شستشوی CIP شستشوی جداره‌ی داخلی

 

سیستم شستشوی CIP چگونه کار می کند؟

CIP یک سیستم کنترل خودکار است که به طور کلی شامل یک مخزن قلیا، مخزن اسید، مخزن ضدعفونی کننده و مخزن آب (شستشو)، تعدادی پمپ و شیرهای واقع در بین این قطعات، یک سیستم کنترل و همچنین محلول های پاک کننده و آب است. آنها برای پیش شستشو، شستشوی میانی و شستشوی نهایی استفاده می شوند. CIP را می توان طراحی و راه اندازی کرد تا با نوع و درجه آلودگی در فرآیند تولید، الزامات قانونی، ظرفیت لازم و امکانات پاکسازی اجزای مختلف مطابقت داشته باشد.

 

مزایای نظافت با سیستم شستشوی CIP چیست؟

نظافت متمرکز با شستشوی جداره‌ی داخلی دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آنها اشاره شده است:

1- ایمنی بالا به دلیل عدم وجود مواد شیمیایی غلیظ

2- مصرف مواد شیمیایی کارآمد و ثابت از طریق دوز متمرکز

3- راندمان کاری بالا به دلیل سهولت برنامه ریزی

4- صرفه جویی در هزینه مواد شیمیایی به دلیل خرید عمده آنها

5- ضایعات شیمیایی کمتر به دلیل شستشوی دقیق و هدفمند

6- تجهیزات مورد استفاده در محل تولید بطور بسیار دقیق تری تمیز می شوند

7- نیازی به جداسازی و مونتاژ مجدد تمام تجهیزات تولیدی نیست. این بدان معناست که تجهیزات تولیدی را می توان با سرعت بیشتری دوباره مورد استفاده قرار داد.

8- سیستم کنترل یک سیستم CIP امکان ردیابی و تنظیم کیفیت فرآیند پاکسازی را در هر نقطه ای فراهم می کند.

9- اطلاعات ورودی را برای ذخیره‌ سازی و محدود کردن ریسک‌ فراهم می ‌کند بنابراین تأثیر مثبتی بر کاربرد اصول HACCP دارد.

 

اهمیت کاربرد سیستم شستشوی CIP چیست؟

سطوح تولیدی به دلیل تماس مداوم با محصول ممکن است بقایای محصولات را حفظ کنند که می تواند به محیطی برای رشد میکروارگانیسم ها تبدیل شود. اگر میکروارگانیسم های مضر به طور منظم با فرآیندهای پاکسازی و ضد عفونی حذف نشوند، ایمنی و یا کیفیت  محصول آسیب خواهد دید. برای جلوگیری از این امر شستشوی کارآمد و ضد آلودگی تمام اجزای تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

با این حال، هندسه های پیچیده مانند لوله کشی، شیرها، قطعات داخلی در مخازن یا مبدل های حرارتی در سیستم های بسته به هیچ وجه به راحتی قابلیت دسترسی ندارند. CIP خودکار به شما امکان می دهد با حذف روش های پرهزینه و دستی و در عین حال بهبود بهداشت در سیستم های خود، در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید. این امر به همان اندازه در مورد سیستم های باز مانند مخازن ذخیره سازی صدق می کند. پاکسازی موفقیت آمیز یک جنبه ضروری در تضمین سطح بالایی از ایمنی میکروبیولوژیکی برای محصولات شما است و در نتیجه به تضمین کیفیت کمک خواهد کرد.

 

مزایای سیستم شستشوی CIP شستشوی جداره‌ی داخلی

امروزه، سیستم های CIP جزء ضروری فرآیندهای تولید مدرن، نه تنها در نوشیدنی، بلکه در صنایع غذایی نیز هستند.  مزیت اصلی فناوری CIP، عدم نیاز به جداسازی قطعات نصب شده برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن قطعات اصلی است. بنابراین برای تمیز کردن قسمت ‌هایی از سیستم که دسترسی به آن‌ها مشکل است و یا روش‌ های پاکسازی دستی، مؤثر یا امکان ‌پذیر نیستند، نیز مناسب است. با کمک نازل های داخلی یا توپ های اسپری، حتی قطعات با حجم بالا مانند مخازن را می توان بدون غرقاب شدن کامل تمیز کرد.

فرآیند CIP یک فرآیند کاملاً خودکار است و باید کاملاً با امکانات تولیدی شما سازگار شود. در نتیجه، با حداقل استفاده از زمان و منابع، پاکسازی با کیفیت و قابل تکرار را ارائه می دهد- این امر هزینه های پاکسازی را به شدت کاهش می دهد. از آنجایی که به صورت جداگانه بر اساس نیازهای شما طراحی شده است، می توانید مصرف ترکیبات پاک کننده و حجم فاضلاب را بهینه کنید و سهم معناداری در حفاظت از محیط زیست داشته باشید.

هزینه های روزافزون انرژی اهمیت سیستم های CIP را برای شما جالب تر می کند. با استفاده از حالت کارآمد انرژی، این فرآیند به طور همزمان مصرف انرژی را در فرآیند پاکسازی کاهش می دهد. از اینرو می توانید با تکیه بر فرآیندهای خودکار و پارامترهای دقیق قابل تنظیم مانند دما، سرعت جریان و مدت زمان عملکرد به نتایج بسیار خوبی دست یابید.

 

سیستم شستشوی CIP

 

انواع سیستم شستشوی CIP شستشوی جداره‌ی داخلی

دو نوع عمده از سیستم های CIP امروزه مورد استفاده قرار می گیرند – یکبار مصرف و استفاده مجدد. سیستم های یکبار مصرف همه مایعات را پس از استفاده دور می ریزند. سیستم‌ های استفاده مجدد مایعات پاک کننده را برای استفاده مجدد در چرخه‌های پاکسازی بعدی ذخیره می ‌کنند.

 

مراحل انجام کار در سیستم شستشوی CIP

در بیشتر زمینه ها و تنظیمات، فرآیند CIP شامل مراحل زیر است:

1- شستشوی مقدماتی

اولین مرحله یک شستشوی اولیه است تا اطمینان حاصل شود که ذرات غذا و هر گونه باقی مانده دیگر از تجهیزات پاک می شوند.

2- تهیه محلول پاک کننده

در این مرحله محلول پاک کننده بر اساس دستورالعمل سازنده تهیه می شود. علاوه بر این، غلظت مناسبی از آب و محلول تمیز کننده مخلوط و اعمال می شود.

3- گردش محلول پاک کننده

محلول پاک کننده از طریق توپ های اسپری و پمپ ها در تجهیزات به گردش در می آید تا تمام سطوح تمیز و استریل شوند. محلول باید به مدت 15 تا 60 دقیقه در گردش و تماس با دستگاه باقی بماند. انجام این کار تضمین می کند که زمان کافی برای حذف تمام آلاینده ها در نظر گرفته شده است.

4- شستشوی اضافی

تمام تجهیزات آبکشی می شوند تا مواد باقیمانده از روی سطوح پاک شوند. این مرحله را می توان چندین بار تکرار کرد. برای شستشوی نهایی ممکن است فقط از آب تمیز برای حداکثر استریل کردن و اطمینان از اینکه تجهیزات کاملاً عاری از آلودگی هستند استفاده شود.

5- سرویس استریلیزاسیون

در برخی از مشاغل با بالاترین سطح استانداردهای استریلیزاسیون، یک محلول بهداشتی ممکن است بار دیگر در تمام تجهیزات پخش شود. سپس شستشوی بعدی را می توان برای اطمینان از حذف همه پاتوژن ها و باکتری ها انجام داد.

6- ارزیابی

ارزیابی کار و تأیید اینکه تجهیزات از طریق یک روش آزمایشی مانند آزمایش آدنوزین تری فسفات ضد عفونی شده اند، مهم است. برای این آزمایش، وجود این مولکول حاوی انرژی بر روی سطح تجهیزات شما نشان می دهد که همه آلاینده ها یا عوامل بیماری زا به طور کامل حذف نشده اند. آدنوزین تری فسفات در همه موجودات زنده وجود دارد، بنابراین وجود آن بر روی تجهیزات شما نشانه ای از وجود نوعی رشد میکروبی مانند باکتری است.

در طول این مرحله، شما هر قرائتی را ثبت می ‌کنید و تمام پاکسازی‌ هایی را که برای مطابقت با استانداردها و مقررات صنعتی شما اجرا شده‌ اند را یادداشت می ‌کنید.

 

چرا باید سیستم شستشوی CIP را انتخاب کنید؟

CIP یک روش خودکار برای تمیز کردن تجهیزات پردازش مواد غذایی بدون جدا کردن قطعات با استفاده از روش های معتبر است. سیستم های CIP دارای مزایای متعددی هستند، از جمله:

1- کاهش خطاهای انسانی که می تواند منجر به اشتباه شود، مانند استفاده از غلظت اشتباه محلول پاک کننده یا عدم شستشوی کامل تجهیزات.

2- بهبود سلامت و ایمنی با کاهش یا جلوگیری از قرار گرفتن کارکنان در معرض مواد شیمیایی پاک کننده.

3-راندمان عملیاتی بیشتر، زیرا زمان تولید کمتری در حین تمیز کردن از دست می‌ رود و کارکنان نیازی به صرف دوره ‌های طولانی برای تمیز کردن تجهیزات ندارند.

4- بهبود کیفیت و قوام محصول و آلودگی کمتر محصول.

5- صرفه جویی در آب، مواد شیمیایی و انرژی از طریق اقدامات دقیق، تکرارپذیر و خودکار.

 

سیستم شستشوی داخلی یا شستشوی جداره‌ی داخلی

 

باورهای غلط رایج در مورد سیستم شستشوی CIP

علیرغم پذیرش گسترده این سیستم چندین تصور غلط در مورد تمیز کردن در محل (CIP) وجود دارد. یکی از اشتباهات رایج، این باور است که CIP یک راه حل جهانی است که برای همه صنایع قابل اجرا است. در حالی که CIP بسیار همه کاره است، برخی از اجزا یا تجهیزات ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به تمیز کردن دستی داشته باشند.

یکی دیگر از تصورات غلط رایج مربوط به این تصور است که تمام فرآیندهای پاکسازی خودکار واجد شرایط CIP هستند. با این حال، ماهیت واقعی CIP در پایبندی آن به دستورالعمل‌های دقیق و چرخه‌ های از پیش تعیین‌ شده است که به طور خاص برای نیازهای پاکسازی خاص طراحی شده است.

برای اطمینان از اینکه پتانسیل واقعی این روش پاکسازی مورد استفاده قرار می گیرد. ضروری است که بین روش های CIP معتبر و فرضیات اشتباه تفاوت قائل شویم. با از بین بردن این تصورات غلط، می توان درک دقیق تری از اهمیت و محدودیت های CIP به دست آورد که در نهایت منجر به اجرای موثرتر آن می شود.

 

معایب سیستم شستشوی CIP

نصب CIP به فضایی در منطقه تولید نیاز دارد و باید با فرآیند تولید سازگار شود. این امر باعث می شود تا انبارداری، فرآیند تولید و طراحی دقیق مراحل پاکسازی و الزامات کیفیت ضروری باشد. طبیعتاً این امر مستلزم سطح مشخصی از سرمایه گذاری است. اما تأثیر منفی بر روند پاکسازی ندارد و برعکس آن را بهبود می بخشد.

 

چگونه می توان با سیستم شستشوی CIP به نتایج مطلوب دست یافت؟

اجزای مختلف تجهیزات تولید و درجه پاکسازی مورد نیاز برای هر بخش (تمیز کردن بصری، تمیز کردن شیمیایی یا تمیز کردن میکروبیولوژیکی) باید به درستی درک شود. همچنین مهم است که به وضوح بر روی مایعات پاک کننده مختلف مورد نیاز تمرکز کنید. در این فرآیند می توان از آب به نحو مطلوب و مجددا استفاده کرد.

 

اهمیت CIP در صنایع غذایی

فرآیند CIP به دلایل زیادی در صنایع غذایی مهم است. این فرآیند برای حصول اطمینان از وجود یکپارچگی در سراسر صنعت غذا از نظر پاکیزگی و بهداشت ضروری است تا مشتریان بتوانند احساس اطمینان کنند که از گسترش بیماری‌های ناشی از غذا در امان هستند. برخی از پاتوژن های موجود در غذاها می توانند باعث بیماری جدی و حتی مرگ شوند. بنابراین، بسیار مهم است که رستوران‌ ها محیط ‌هایی تمیز و استریل باشند تا مشتریان شما از نظر بهداشتی مطمئن باشند.

تجهیزات پاک کننده و ضدعفونی مناسب نیز می توانند از آلودگی متقابل، انتقال باکتری از یک شی یا شخص به جسم دیگر جلوگیری کنند. این مشکل معمولاً زمانی اتفاق می ‌افتد که گوشت خام در کنار گوشت پخته نگهداری می‌ شود، اما زمانی که تجهیزات به‌ درستی استریل نشده و مرتباً تمیز نمی‌ شوند، ممکن است رخ دهد.

CIP در نهایت می ‌تواند هزینه‌ های مربوط به نیروی کار را کاهش دهد، زیرا نسبت به روش‌ های تمیز کردن دستی کارآمدتر است و از نیاز به جدا کردن کامل تجهیزات رستوران شما جلوگیری می ‌کند. علاوه بر این، CIP تضمین می‌ کند که آشپزخانه شما با استانداردها و مقررات صنعتی مطابقت دارد که از هزینه ‌های قانونی در اثر عدم مطابقت تجهیزات، جلوگیری می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *