اسید هیومیک C9H9NO6

واحد رسمی تولید اسید هیومیک پودری و مایع با بالاترین خلوص بر پایه لئورنادیت. فروش خرده و عمده با قابلیت ارسال به سراسر کشور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد محصول می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اسید هیومیک C9H9NO6”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توضیحات محصول

هیومیک اسید یک ماده بسیار موثر است که آن‌طور که باید شناخته و استفاده نشده است. بسیار پیش آمده است که سطح زمینمان را با انواعی از کودها بپوشانیم تا شاید باردهی محصولمان را افزایش دهیم اما آن‌چنان تاثیری نداشته است. فکر می‌کنید علت چیست؟

بخشی از کار رساندن مواد غذایی به خاک و بخش دیگر آن جذب مواد غذایی توسط ریشه است. هیومیک اسید اینجاست که وارد عمل می‌شود و نقش خود را ایفا می‌کند.

هیومیک اسید چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم اسید هیومیک گروهی از مولکول‌ها هستند که به ریشه گیاه می‌پیوندند و منجر به افزایش آب و مواد مغذی از ریشه می‌شوند.

خرید اسید هیومیک

فرمول هیومیک اسید

اسید هیومیک موجود در بازار دارای ترکیبات افزودنی به منطور افزایش کارایی آن است ولی اگر بخواهیم فرمول اسید هیومیک خالص را بیان کنیم C9H9NO6 می‌باشد.

اسید هیومیک

تفاوت هوموس و ماده آلی خاک چیست؟ (منبع)

ابتدا باید این را بدانیم که در تعاریف علمی و محلی هوموس و ماده آلی تفاوت دارند. هوموس یک اصطلاح کلی است که به گروهی از مواد هیومیک اسید گفته می‌شود و ماده آلی موادی را در خاک شامل می‌شود که با سرعت‌های متفاوت تجزیه می‌شوند. در ادامه به تعریف برخی از مواد هوموس می‌پردازیم:

اسید فولویک

یک ماده هیومیک زرد تا قهوه‌ای مایل به زرد که در هر شرایط pH در آب محلول است و وزن مولکولی کمی دارد.

اسید هیومیک

یک ماده هیومیک قهوه‌ای تیره است که فقط در مقادیر pH خاک بالاتر در آب محلول است و وزن مولکولی بیشتری نسبت به اسید فولویک دارد. اسید هیومیک ممکن است برای قرن‌ها در خاک دست نخورده باقی بماند.

هومین

یک ماده هیومیک سیاه رنگ که در هیچ PH در آب محلول نیست و وزن مولکولی بالایی دارد.

 

 

نحوه تولید اسید هیومیک

اگر بخواهیم تولید اسید هیویک را بررسی کنیم باید آن را به دو بخش اصلی هیومیک اسید مایع و هیومیک اسید پودری بررسی کنیم. تولید اسید هیومیک مایع فرایند چندان پیچیده‌ای ندارد، اما تولید اسید هیومیک پودری کمی دشوار هست و نیاز به فرایندی جهت تبدیل هیومیک مایع به جامد است.

ماده اصلی تولید هیومیک اسید صنعتی خاک لئوناردیت است، این خاک از معادن اطراف کرمان و شیراز استخراج می‌شود و در کارخانجات کودسازی تبدیل به هیومیک می‌شود.

خرید هیومیک اسید

یکی از زمینه‌های اصلی فعالیت گروه سرو شیمی تولید کودهای کشاورزی است. واحد تولیدی کود کشاورزی راناکس با برند زاناتاک در استان همدان واقع شده است و آماده ارائه خدمات و محصول اسید هیومیک و کود مرغی مایع به کشاورزان و عاملان فروش عزیز می‌باشد. برای خرید محصول می‌توانید با دفتر فروش ما در تهران با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۲۱۲۸۴۲۱۲۱۰

زمان و نحوه مصرف هیومیک اسید

اگر بخواهیم بدانیم که زمان مصرف هیومیک اسید چه زمانی است می‌توانیم به یک قاعده کلی اشاره کنیم. یادتان هست کار اصلی اسید هیومیک چه بود؟

افزایش جذب مواد مغذی به ریشه و اطلاح ساختار خاک

خب از این می‌توانیم نتیجه بگیریم که هرگاه اقدام به تغذیه گیاه می‌کنیم باید هم‌زمان از ترکیبات هیومیکی هم استفاده بکنیم و هر گاه که بخواهیم زمین را برای کشت آماده کرده و خاک را اصلاح کنیم نیز بهتر است از ترکیبات هیومیکی استفاده کنیم. مقدار استفاده از محصول با توجه به نوع کشت شما و نوع ترکیبات محصول متفاوت خواهد بود و در روی محصول درج خواهد شد.

همچنین شما می‌توانید از این محصول به دو شکل محلول‌پاشی و کوددهی همراه با آبیاری استفاده کنید. محلول‌پاشی مزارع عموما در چند مرحله انجام می‌شود که از ترکیب چند کود متفاوت ایجاد شده است. این‌طور به نظر می‌رسد که استفاده از هیومیک اسید در هر مرحله از محلول‌پاشی می‌تواند تاثیرات به سزایی را در افزایش جذب و رشد محصول داشته باشد.

همچنین با توجه به افزایش آگاهی کشاورزان و فعالان صنعت کشاورزی نسبت به فواید اسید هیومیک استافده از آن در تولید دیگر مواد کودی نیز رواج یافته و کودهای کشاورزی معمولا درصدی نیز اسید هیویک دارند. اما با توجه به آسیب‌هایی که به خاک وارد شده و نیاز شدید خاک به مواد هوموس به نطر می‌رسد خاک به میزان بیشتری اسید هیومیک نیاز دارد و باید برای تامین این نیاز اقدام به استفاده از هیومیک اسید بنماییم.

 

خرید هیومیک اسید

 

فواید هیومیک اسید

زمین‌ها ما مدام در اثر عوامل مختلف در حال فرسایش و تخریب است. زمین‌هایی که زمانی بسیار پربار بودند اکنون دیگر توان و قوه سابق را ندارند. راه‌های زیادی برای اطلاح ساختار خاک و بهبود آن وجود دارد که ترکیبات هوموس یکی از آن‌هاست. هوموس در نقش یک کیسه خون تازه برای زمین است. وقتی از هوموس برای زمین استفاده می‌کنیم تمام فعالیت‌های خاک را بهبود می‌بخشیم و هیچ آسیبی به زمین وارد نمی‌کنیم.

در ادامه به اختصار برخی از فواید هیومیک اسید را بیان می‌کنیم:

  • افزایش مواد آلی خاک
  • افزایش جذب در ریشه‌ها
  • افزایش توان گیاه در ریشه‌زایی
  • افزایش تولید کلروفیل و سبزینه در گیاه
  • افزایش جوانی‌زنی در بذرها (استفاده به روش بذر مال)
  • بهبود زیست میکروبی خاک
  • تحریک فعالیت آنزیم‌ها و سیتوکاین‌های گیاهی
  • کاهش فرسایش خاک
  • ارگانیک بودن
  • کاهش ایجاد بیماری‌ها در گیاه