آموزش کشاورزی

آموزش کاشت سیب زمینی | کاشت سیب زمینی خانگی

آموزش کاشت سیب زمینی

سیب زمینی یکی از محصولات کشاورزی بسیار پرکاربرد است. این ماده غذایی را می توان به صورت پوره، سرخ شده، کبابی و در کنار بسیاری از خوراکی ها مصرف کرد. نکته جالب این است که شما به راحتی می توانید در باغچه خانه خودتان سیب زمینی بکارید و از فواید محصول ارگانیک خود لذت ببرید. حتی اگر باغچه و فضای کافی ندارید می توانید در پلاستیک، گلدان یا سطل های بزرگ سیب‌زمینی پرورش دهید.

سیب‌زمینی یک گیاه یک ‌ساله است و سالانه حدود 330 میلیون تن سیب زمینی در جهان تولید می‌ شود. چین، روسیه و هند بزرگترین تولید کنندگان سیب زمینی هستند. در کشور ما نیز بسیاری از شهرها از جمله اصفهان، همدان و اردبیل سیب‌زمینی تولید می کنند.

اصول کاشت سیب زمینی

قبل از پرداختن به جزئیات کاشت این محصول درک اساسی از نحوه رشد سیب‌زمینی ضروری است. سیب زمینی از خانواده شب بو و دارای غده های نشاسته ای است که در زیر زمین رشد می کنند. این فرآیند با کاشت بذر سیب‌زمینی شروع می شود که با بذر سایر محصولات کمی متفاوت است. بذرهای این گیاه از طریق فرآیندی به نام جوانه زنی یا چیتینگ به دست می آیند.

چیت کردن گامی مهم در چرخه زندگی گیاه سیب‌زمینی است. این فرآیند شامل قرار دادن بذر سیب‌زمینی در یک منطقه خنک و با نور مناسب برای تشویق رشد جوانه ها است. این جوانه ها که به نام چیت نیز شناخته می شوند، از چشم سیب‌زمینی بیرون می آیند. چیت کردن به تسریع روند رشد کمک می کند و تضمین می کند که گیاهان سیب‌زمینی کاشته شده در خاک به محصول تبدیل می شوند.

هنگامی که چیت ها بیرون آمدند و حدود 1-2 اینچ طول داشتند، بذر سیب ‎زمینی برای کاشت آماده است. مهم است که بذر سیب‌زمینی سالم و بدون علائم بیماری یا پوسیدگی را انتخاب کنید. کاشت آنها در خاکی با زهکشی خوب و حاصلخیز برای رشد و نمو ضروری است.

 

آموزش کاشت سیب زمینی

 

چرخه زندگی گیاه سیب زمینی

چرخه زندگی گیاه سیب زمینی از چند مرحله تشکیل شده است. این کار با چیت کردن شروع می ‌شود تا رشد جوانه‌ ها را تسریع کنند. همانطور که گیاه سیب‌زمینی رشد می کنند، شاخ و برگ ایجاد می کند و در نهایت گل ها تولید می شوند. گلها معمولاً به رنگ سفید یا بنفش هستند. در حالی که خود گل ها خوراکی نیستند، به عنوان یک شاخص نشان می دهند که گیاه در چرخه زندگی خود پیشرفت می کند.

پس از مرحله گلدهی، گیاه سیب‌زمینی شروع به تشکیل غده می کند. این غده ها در زیر زمین رشد می کنند و بسته به نوع سیب زمینی از نظر اندازه و شکل متفاوت هستند. آنها بخشی از گیاه هستند که برداشت می کنیم و به عنوان غذا از آن لذت می بریم. غده ها به رشد و بلوغ خود ادامه می دهند تا زمانی که برای برداشت آماده شوند. این فرآیند معمولاً حدود 70-120 روز پس از کاشت، بسته به نوع و شرایط رشد طول می کشد.

شاخ و برگ گیاه سیب زمینی نقش حیاتی در روند رشد دارد. برگ ها نور خورشید را جذب کرده و از طریق فتوسنتز آن را به انرژی تبدیل می کنند. سپس این انرژی توسط گیاه برای تولید کربوهیدرات ها استفاده می شود که در غده ها ذخیره می شوند. هرچه گیاه شاخ و برگ بیشتری داشته باشد، انرژی بیشتری تولید می کند و در نتیجه غده های بزرگ تر و فراوان تری تولید می کند.

 

چرخه زندگی سیب زمینی

 

آماده سازی سیب زمینی برای کاشت

هنگامی که تمام لوازم خود را آماده کردید، وقت آن است که سیب زمینی های خود را برای کاشت آماده کنید. آماده سازی صحیح تضمین می کند که سیب زمینی های شما بهترین شانس را برای رشد دارند.

قبل از کاشت، چیت کردن بذر سیب‌زمینی برای تقویت رشد جوانه بسیار مهم است. پس از خرد کردن سیب زمینی ‌ها، آن‌ها را در مکانی خنک و با نور کافی قرار دهید و چشم‌ ها به سمت بالا باشد. چشم ها فرورفتگی های کوچک روی سطح سیب زمینی هستند که از آن جوانه ها بیرون می آیند. اجازه دهید سیب زمینی ها به مدت چند روز تا هفته در این شرایط بمانند تا جوانه هایی به طول حدود 1 اینچ رشد کنند.

سپس وقت آن است که آنها را برای کاشت به قطعات کوچک تر برش دهید. هر قطعه باید حداقل یک یا دو جوانه داشته باشد. از یک چاقوی تمیز و تیز برای برش سیب زمینی ها استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که اندازه هر تکه تقریباً 2 اینچ است. (۱)

 

آماده سازی سیب زمینی برای کشت

 

كاشت سيب زمينی خانگی

گام اول

در مرحله اول باید سیب‌زمینی ها را چند روز جلوی آفتاب قرار دهید تا جوانه بزنند. وقتی طول جوانه به 1 تا 2 سانتی متر رسید آنها آماده کاشت هستند. بسته به اندازه سیب‌زمینی و تعداد جوانه ها باید آنها را به چند قسمت تقسیم کنید که هر یک دو جوانه داشته باشد. حالا آنها را 4 تا 5 روز زیر نور آفتاب قرار می دهیم تا احتمال پوسیدگی کاهش یابد.

گام دوم

در مرحله بعد خاک باغچه، گلدان هایی بزرگ با عمق 30 سانتی متر و یا پلاستیک های محکم را برای کاشت گیاه آماده می کنیم. در باغچه باید گودال هایی با عمق 13 سانتی متر با فاصله 30 سانتی متر بکنید. کمی کود ورمی را داخل گودال ریخته و جوانه ها را رو به بالا در گودال قرار می دهیم. لایه نازکی از خاک را روی جوانه ها می ریزیم تا پوشانده شوند. سپس کمی آبیاری می کنیم.

برای کاشت در گلدان یا پلاستیک نیز ابتدا تا نیمه خاک ریخته و جوانه ها روی آن قرار می دهیم. در گلدان و پلاستیک با عمق 30 سانتی متر 3 جوانه سیب‌زمینی می کاریم و آنها را در محلی قرار می دهیم که 6 تا 8 ساعت نور دریافت کنند. آبیاری پس از کاشت را نیز فراموش نکنید. برای سیب زمینی کود 5 10 10 توصیه می شود تا همه عناصر مورد نیاز گیاه را تامین کند. این کود را می توانید با خاک مخلوط کرده و در گلدان و پلاستیک بریزید.

گام سوم

پس از انجام این مراحل آبیاری منظم گیاه ضروری است. بهتر است روزی یکبار و صبح ها آبیاری را انجام دهید. بهترین دما برای کاشت این گیاه 16 تا 21 سانتی گراد است بنابراین برای داشتن محصول خوب بهتر است کاشت را در اوائل بهار انجام دهید.

گام چهارم

پس از انجام مراحل بالا حدود 4 تا 6 ماه بعد زمان برداشت سیب‌زمینی ها فرا می رسد. در این زمان برگ ها و ساقه ها زرد می شوند و گیاه زمان برداشت را اعلام می کند. قبل از برداشت به مدت دو هفته آبیاری را قطع کنید و سپس گیاه را از خاک بیرون کشیده و سیب‌زمینی های تازه و ارگانیک خود را جدا کنید.

با پیروی از این دستورالعمل های ساده و مراقبت مناسب از برداشت فراوان سیب زمینی تازه و خوشمزه لذت خواهید برد.

 

 

روش های کاشت سیب زمینی در مزرعه

سیب زمینی به چند روش مختلف کشت می شود که در ادامه مقاله به این روش ها می پردازیم.

1. کاشت سیب زمینی در پشته و گودال

این روش را کشاورزان در زمین های بزرگ استفاده می کنند. برای کاشت سیب زمینی در پشته و گودال باید گودال هایی در زمین کنده و خاک آن را به صورت پشته درآورید. فاصله گودال ها دو گام باشد. سپس چیت های سیب زمینی را داخل گودال قرار داده و روی آنها خاک بریزید.

2. کاشت سیب زمینی به روش فشرده

در این روش ابتدا زمین را آماده کرده و گودال هایی با فاصله کم حفر می کنند. مانند روش گودال و پشته سیب‌زمینی ها را کاشته و روی آنها را با خاک می پوشانیم. این روش باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. از این روش می توانید برای کاشت سیب‌زمینی در باغچه استفاده کنید.

3. کاشت سیب زمینی در مالچ

این روش به خاک زیادی نیاز ندارد و فقط کافی است مقداری خاک را با کمپوست و کود ترکیب کنید و به عنوان بستر مورد استفاده قرار دهید. چیت های سیب‎زمینی در این بستر به فاصله 31 سانتی متر قرار داده و روی آن پوشانده می شود. پس از رشد گیاه به اندازه 15 سانتی متر مالچ که از برگ های کوچک، یونجه و خاک اره تشکیل شده است به بستر اضافه می شود.

4. کاشت سیب زمینی در سطل یا کیسه پلاستیکی

اگر شما به زمین کشاورزی دسترسی ندارید، می توانید این گیاه را در سطل های بزرگ یا پلاستیک های محکم بکارید. برای داشتن یک محصول خوب باید از خاک سبک استفاده کنید و آبیاری منظم انجام دهید.

 

کاشت سیب زمینی

 

مراقبت از سیب زمینی

مراقبت مناسب برای حفظ سلامت سیب‌زمینی و برداشت محصول پربار ضروری است. در اینجا چند جنبه کلیدی وجود دارد که باید هنگام مراقبت از گیاه سیب‎زمینی در نظر بگیرید.

1. زمان و نحوه آبیاری

آبیاری برای گیاه سیب‌زمینی به ویژه در دوره های خشک بسیار مهم است. سطح رطوبت خاک را زمانی که لایه بالایی هنگام لمس خشک می شود را کنترل کنید. از آبیاری بیش از حد نیز خودداری کنید، زیرا رطوبت بیش از حد می تواند منجر به پوسیدگی و بیماری شود. بهتر است آبیاری عمیق اما به ندرت انجام شود و اطمینان حاصل شود که آب به منطقه ریشه گیاه می رسد.

2. مدیریت آفات سیب زمینی

گیاه سیب‌زمینی مستعد آفات مختلفی است که می توانند به شاخ و برگ و غده آسیب برسانند. از آفات رایج می توان به سوسک سیب‌زمینی، شته و کاترپیلار اشاره کرد. به طور منظم گیاهان خود را برای علائم آلودگی، مانند برگ های جویده شده یا آفات قابل مشاهده، بررسی کنید. در صورت وجود آفات، استفاده از روش های ارگانیک کنترل آفات را در نظر بگیرید یا با یک کارشناس باغبانی محلی مشورت کنید.

 

eric prouzet 52DMHPBAvXY unsplash 1

 

نكات و يافته‌های مهم

  • در کشت­ های تأخیری سیب ­زمینی، لازم است که توزیع و تقسیط کود نیتروژنه به دو نوبت محدود شود. در این رابطه نیمی از کود در زمان کاشت و نیمی دیگر در مرحله خاک دهی و یا نزدیک به مرحله پوشش کامل مزرعه مصرف شود و از مصرف کودهای نیتروژنه در مرحله پس از گلدهی پرهیز شود. استفاده از کودهای زیستی عناصر پرمصرف، راهبردی برای افزایش بهره­ وری خواهد بود.
  • به‌منظور تأمین پتاسیم به مقدار کافی، سولفات پتاسیم علاوه بر مصرف خاکی و مطابق با توصیه آزمون خاک، در دو نوبت نیز از طریق سامانه آبیاری تزریق شود.
  • استفاده از گوگرد در کشت­ های تأخیری سیب­ زمینی به‌دلیل نقش موثر آن در افزایش ماده خشک و میزان نشاسته و هم‌چنین اثر قابل‌توجه در ایجاد مقاومت به آفات و بیماری­ها، می ­بایستی بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.
  • در کشت ­های تأخیری سیب ­زمینی به‌دلیل کوتاهی فصل رشد و به‌منظور افزایش بهره­ وری مصرف کودهای شیمیایی و هم‌چنین ایجاد تعادل زیست­ محیطی، بهتر است که کودهای دامی کاملاً پوسیده به‌ میزان 20 تن در هکتار نیز مورد استفاده قرار گیرند و برای ایجاد تعادل در نسبت نیتروژن به کربن با 5 تن کود مرغی در هکتار و یا مقدار 10 کیلوگرم اوره در هر تن کود دامی مخلوط شوند. هم‌چنین برای افزایش کارایی آن‌ها از زئولیت و اسید هیومیک نیز می­توان استفاده کرد.
  • با توجه به شرایط خاک‌های کشور، در بین عناصر ریزمغذی مصرف کودهای حاوی ریزمغذی آهن و روی ضروری­ تر بوده که براساس منبع کودی به شیوه پخش سطحی، همراه آب آبیاری و محلول­ پاشی می­ توان استفاده کرد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *